Виховна робота

Виховна робота у школі направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування ціннісних орієнтирів, засвоєння морально-етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, пропаганду духовних надбань українського народу, на формування негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками.

Пріоритетними напрямками виховання та всебічного розвитку учнів є:

• Особистісна компетентність – саморозвиток і самореалізація школярів здійснюється через учнівські марафони «Знати сьогодні, щоб жити завтра», ток-шоу «Займи позицію», дискусійні гойдалки «Ціна однієї хвилини», диліжанс «Світ моїх бажань». У школі діє 22 гуртки даного напрямку. 81% учнів школи залучені до гурткової роботи. Школярі виборюють призові місця у міських конкурсах: конкурс патріотичної пісні та поезії, конкурс новорічних сувенірів», конкурс «Шопок», конкурс малюнків. Школа підтримує тісний зв’язок з церквою. Систематично проводяться лінійки за участю духовних наставників: лінійки до народження митрополита А.Шептицького, М. Вербицького, «Небесній сотні», «Нам Аскольдовій могилі», «Цих днів не змовкне слава», «Голодомор 32-33 років». З року в рік, наші учні розпочинають і закінчують навчальний рік подячними літургіями у храмі перед урочистими лінійками Першого та Останнього дзвоника. Школярі також беруть участь у загальноміських святах Коляди, Вертепу, Маланки.
    • Загальнокультурна компетентність – залучення молоді до національної і світової культури шляхом проведення виставок-інсталяцій «Зимовий вернісаж», брифінгів «Чарівне слово поезії», музичних калейдоскопів «Мистецькі канікули», танцювальних марафонів «Мистецтво, що звертається до серця»; інтернет-конференцій «Від культури особистості до культури нації». Окрім цього, високий художньо-естетичний рівень демонструють творчі звіти школи в конкурсі-огляді колективів художньої діяльності «З Україною в серці: хоровий колектив ТЗОШ №8; зразковий вокальний ансамбль «Перлина»; зразковий ансамбль бального танцю «Пролісок».
    • Громадянська компетентність – виховання патріотизму, громадських якостей у формі правових мостів «Соборна мати Україна, одна на всіх як оберіг», книжкових вернісажів «Цих днів не змовкне слава»; проблемних столів «Мій край – моя історія жива», уроків-памяті «Не всім насипано могили, не всім поставлено хрести», уроки-діалоги «Вчимось жити у мирі та злагоді». У школі діє гурток військово-патріотичного виховання та гурток «Школа безпеки». Школярі приймали участь у міських змаганнях: Козацькі забави; «Сокіл Джура. Окрім того, учні школи є учасниками заходів приурочених до Дня УПА, народження Т.Г. Шевченка, пам’яті Героїв Майдану тощо. В школі діє активний волонтерський рух на підтримку воїнів АТО:
  • участь в акціях «Не забуваймо наших захисників», «Допоможи дітям з Лисичанська»,«Від серця до серця»;
  • участь в акції до дня Святого Миколая «Миколай про тебе незабуде»;
  • організація свята патріотичного букета у школі «У кожній квітці – сонце»;
  • участь у зустрічі з воїнами АТО ;
  • Соціально-трудова компетентність – опанування знань і досвіду у соціально-трудовій сфері здійснюється через рейди-огляди «Старим зошитам нове життя», трудові десанти «За чисте довкілля», панорами професій «100 професій – твоя одна», трудові сюрпризи «Поспішаєм до бабусиного дому». Раз на місяць у школі організовується шкільна «Толока», де діти прибирають шкільне подвір’я, доглядають за шкільним садом, займаються озелененням території (альпійськими гірками, клумбами). Школярі є небайдужими до стану довкілля, тому є активними учасниками міських конкурсів, проектів екологічного спрямування: «Посади калину», «Джерело», «Трудовий десант» «Довкілля».
  • Здоровязберігаюча компетентність – збереження морального, фізичного, психічного здоров’я шляхом проведення Сократівських бесід «Здоров’я – мудрих гонорар», марафонів «Мандрівка до острова тощо. Також вихованці школи є активними учасниками спортивного життя міста: призерами та учасниками змагань з армреслінгу, лижних перегонів; міських змагань «Лелеченя», «Шкіряний м’яч», «Старти надій», Нащадки козацької слави» з фут залу, легкої атлетики, шашок тощо.

Виховна робота в школі – це цілісна структура, яка сприяє всебічному розвитку особистості, досягнення нею належного рівня освіченості та культури; зростання громадсько активної людини з розвиненим почуттям патріотизму, відповідальності, милосердя до людей.

Звіт з виховної роботи за 2018-2019 рр.