Школо моя, радосте​​ моя, невпізнанною зробили тебе роки …

Та все ж​​ ти така рідна, світла, дорога.

Ти​​ – колиска, ти – рідний дім великої дружної сім’ї.

​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ Минуле школи –​​ безцінний духовний скарб особистостей, які впродовж  ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ 60 років клопіткою працею, хорошим навчанням творили історію своєї школи, яка є частинкою історії держави – Україна.

​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ Життя кожної людини пов’язане зі школою. Тут формуються ​​ особистості. Покоління за поколінням діти переступають поріг восьмої школи, проводять ​​ роки дитинства та юності, а згодом приходить пора розлуки, вони покидають рідні їм стіни і вирушають у світ. А школа живе далі, гостинно відкриваючи двері іншим, з надією побачити своїх​​ вихованців у їх дітях та онуках.

​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 була збудована у 1956 році. Саме тоді біля цукрового заводу «Поділля» серед поля зявилася поодинока будівля, яку швидко полюбили вчителі та учні. Нова школа​​ стала справжнім палацом – великою, світлою та просторою. Тут навчалися діти з навколишніх сіл: Великої Березовиці, ​​ Мишкович, Острова, Буцнева, Кип’ячки, Плотичі та інших.​​

​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ Проте історія ​​ Тернопільської ​​ загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 ​​ ​​ бере свій початок від Великоберезовицької школи, бо, власне, всі вчителі та учні у 1956 році перейшли до нового приміщення за адресою м. Тернопіль,  ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ вул. Шкільна, 2. На випускній фотографії перших її випускників ще написано, що це – Великоберезовицька середня школа, і лише наступний випуск у 1958 році був уже з перейменованої – Тернопільської середньої школи №8.

​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ Відкриття школи, як тоді було прийнято, приурочили до річниці Жовтневої революції – 7 листопада 1956 року. Учасники цієї події у своїх спогадах переважно кажуть, що школу переносили якраз на Дмитра. Першим директором був Петро Романович Михальчук, математик, людина строга і справедлива. Він запам’ятався своїм учням як добрий педагог, господарник, мудрий та дотепний співрозмовник.​​ Його діти продовжили професію батька. Раїса Петрівна Михальчук викладала у восьмій школі українську мову і літературу більше сорока років.