“Історію творять особистості”

Тернопільщина багата видатними історичними постатями, що мали значний вплив на розвиток не тільки України, а й світу на науковий, технічний і культурний прогрес. Це засновник Запорізької Січі Дмитро Байда Вишневецький, кардинал Йосип Сліпий, фізик Іван Пулюй, видатний режисер Лесь Курбас, славетна співачка Соломія Крушельницька, письменники Богдан Лепкий і Улас Самчук. До плеяди талановитих людей Тернопілля належить і Левко Крупа, випускник нашої школи. Левко Миколайович  — український письменник, журналіст, громадсько-політичний діяч, педагог, лауреат премії імені Братів Лепких, член Національної спілки письменників України, депутат Верховної Ради України 1-го скликання.

Саме тому з нагоди 80-річчя від дня народження на фасаді нашої школи було відкрито пам’ятну дошку цій видатній особистості. На урочисту церемонії завітали: начальник управління освіти і науки ТМР Ольга Похиляк, дружина Левка Крупи – Марія Крупа, його донька Наталя, товарищі і друзі, а також учні школи. Захід провели: учениця 10 класу Софія Майструк і педагог-організатор Тарас Мірошниченко. Освятив дошку настоятель Храму Блажених Новомучеників Українського Народу отець Ігор. Поезію Левка Крупи прочитала учениця 11 класу Вікторія Тернопільська, а вчителі школи Михайло Полюга, Оксана Чайківська і Мар’яна Карпецька виконали пісню “Ти моя доля” на слова Левка Миколайовича.